طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

گوشی های هوشمند امروزی تقریبا وسیله هایی هستند که ما بیشتر زمان روزانه خود را با آن ها می گذرانیم. این اتفاق باعث شده که ایده هایی به ذهن افراد برسد، و با پیاده سازی آن حجم انبوهی از کاربران را در مدتی کم بدست آورده و به وسیله آن کسب و کار خود را رونق ببخشند.

طراحی اپلیکیشن موبایل از یک ایده شروع می شود، و بعد از طراحی و ساخت آن در دسترس افراد مشتاق آن ایده قرار می گیرد.در صورتی که آن ایده جدید و جالب بوده و بتواند مبلغی، هرچند کم را به جیب مردم باز گرداند، آن اپلیکیشن به سرعت همه گیر می شود.

هزینه و زمان طراحی اپلیکیشن

با توجه به مراحل لازم برای طراحی که تاکنون راجع به آن صحبت کردیم، هزینه و زمان طراحی اپلیکیشن موبایل متفاوت می شود. مثلا این ایده را بنگرید که می خواهیم در داخل موبایل خود یک صلوات شمار داشته باشیم!! این ایده، ایده جالبی است و در کشور ما نیز حتما طرفدار های زیادی خواهد داشت و حتما کاربران زیادی را جذب خواهد کرد، اما همان طور که از اسم و کارایی و کاربرد این اپلیکیشن پیدا است، طراحی و کد نویسی آن زمان زیادی را نمی برد و البته هزینه آن پایین است. اما در طرف مقابل یک اپلیکیشن فروشگاهی بزرگ مانند اپلیکیشن موبایل دیجی کالا را در نظر بگیرید، بدیهی است که با توجه به کارایی و امکانات آن ، هزینه و زمان طراحی این مورد بالا می باشد.

طراحی اپلیکیشن در کاریر

دید ما نسبت به طراحی اپلیکیشن موبایل این گونه است :

اپلیکیشن در ابتدا و یا آینده، نیاز به سایت و یا طراحی سایت دارد:

برای طراحی و پیاده سازی اینگونه اپلیکیشن ها، پیشنهاد ما برای سفارش دهنده این است که در ابتدا، سایتی را برای خود طراحی کرده باشد که بتوان از اطلاعات موجود در سایت برای اپلیکیشن نیز استفاده کرد و در واقع فرد سفارش دهنده با یک تیر دو نشان بزند و همچنین این که بروزرسانی سایت همراه با بروزرسانی اپلیکیشن موبایل باشد، امری است که در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد کرد و یک پارچگی در ارائه خدمات و محصولات آن کسب و کار به راحتی دیده می شود. مثلا کسب و کاری که محصولی را به فروش می رساند، در صورتی که محصولی به سایت خود اضافه یا کم و کند و یا اطلاعات آن را تغییر دهد، این اتفاق برای آن محصول در اپلیکیشن موبایل نیز خواهد افتاد.

اپلیکیشن در ابتدا و یا آینده، نیاز به سایت و یا طراحی سایت ندارد:

یک بازی موبایل و یا همان اپلیکیشن صلوات شمار را در نظر بگیرید. بدیهی است که کاربران این دو اپلیکیشن تنها برای مراجعه به آنها به گوشی موبایل خود، رجوع می کنند و نه به لپ تاپ و از طریق سایت آنها. پس برای اجرا و پیاده سازی این گونه از اپلیکیشن ها، نیاز به سایت و یا طراحی آن نیست.

همین حالا اقدام کن !!!